Westernklassikeren Outlaws kommer tilbake

Skyt cowboyer som om det var 1997 (eller 1897?) i denne LucasArts-klassikeren.

Etter å ha gjort en god jobb med å bringe LucasArts-skyteren Star Wars: Dark Forces tilbake, er nyversjon-ekspertene i Night Dive Studios nå tilbake med enda et spill fra samme stall. Denne gangen er det Outlaws de tar for seg, en kultklassiker satt til det ville vesten med en distinkt tegneserieaktig stil åpenbart også inspirert av Sergio Leones spaghettiwesterner.

Jeg tegnet noen av disse byene da jeg var barn...
Jeg tegnet noen av disse byene da jeg var barn…

Outlaws kom i 1997, og representerte i et solid forsøk på å dra sjangeren bort fra korridorene og militærbasene til noe litt mer historiedrevet, med miljøer vi kunne kjenne igjen fra virkelighen og en litt mer interessant presentasjon.

Den nye utgaven heter Outlaws + Handful of Missions Remaster, og den følger ganske greit i samme fotspor som majoriteten av nyversjoner fra Night Dive. Samme spill som før, men med høyere oppløsning og andre moderniseringer, samt et mer fornuftig kontrollsystem med blant annet støtte for håndkontrollere. Pluss litt historisk ekstramateriale.

Spillet skal slippes den 20. november, og kommer til PC (Steam) og alle de vanlige konsollplattformene. Her er en trailer – jeg tror personen som tar den opp spiller med håndkontroller, for jeg har aldri sett så dårlig skyting i hele mitt liv:

Legg igjen en kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.