Nok en runde med ti ukjente spill og tilhørende hint.
Men for å hjelpe deg så trenger du ikke nødvendigvis vite hva spillene er, fordi jeg har lagt ved noen hint og kanskje noen gåter. Derfor skal du med litt detektivarbeid kunne finne ut av det, selv om du aldri har hørt om noen av disse spillene.
Kun fire av spillene kom også ut til Amiga.
Regler og praktisk info:
- Svarene postes i forumtråden, men ikke i dag. Dette for å gi så mange som mulig tid til å prøve seg.
- Vi gjentar: Ikke post spilltitler i forumtråden før midnatt!
- Men post gjerne en tilbakemelding om hvor mange spill du kjenner igjen før den tid.
- Fasiten kommer også i forumtråden, etter hvert som spillene identifiseres.
- Du står fritt til å identifisere spillene ved hjelp av googling og andre hjelpemidler, men ikke bruk «reverse image search» eller tilsvarende.
Her er bildene:
Hint: Tegnefilmen er en kultklassiker, som jeg regner med mange har sett.
Hint: Blessed are the meek, eller var det cheesemakers? For….
Hint: Oppfølger i en «kjent sverd»-serie.
Hint: Bare ved å se på dette bildet burde det være mulig å gjette seg til hva denne oppfølgeren heter.
Hint: Uoffisiell oppfølger til ekstremt kjent spill, laget i samme spillmotor. Selskap som stod bak har skapt store overskrifter siste uka.
Hint: 60-talls TV-serie, som har endt opp som en endeløs filmserie. Veldig kjent temamelodi.
Hint: Bør gå an å komme fram til denne ved å studere bildet.
Hint: Oppfølger til et spill som har en tittel som ligner ekstremt mye på et veldig populært F1-spill til DOS og Amiga. Det er bare å bytte ut siste ord med en masse tall.
Hint: Spillhistories egen hus-DJ! Hvis ikke dere skjønner denne bør dere komme dere på vår Discord-kanal.
Hint: Persevs er tilbake.
Skjermbilder er hentet fra Mobygames.
Uff. Ikke spilt noen av disse. Har kanskje noen idéer på 4 av dem, basert på bilder og/eller hint.