I det som nesten har blitt en serie, har jeg plukket ut enda flere vriene spill til DOS og Amiga.
Men for å hjelpe deg så trenger du ikke nødvendigvis vite hva spillene er, fordi jeg har lagt ved noen hint og kanskje noen gåter. Derfor skal du med litt detektivarbeid kunne finne ut av det, selv om du aldri har hørt om noen av disse spillene.
Sju av spillene kom også ut til Amiga.
Regler og praktisk info:
- Svarene postes i forumtråden, men ikke i dag. Dette for å gi så mange som mulig tid til å prøve seg.
- Vi gjentar: Ikke post spilltitler i forumtråden før midnatt!
- Men post gjerne en tilbakemelding om hvor mange spill du kjenner igjen før den tid.
- Fasiten kommer også i forumtråden, etter hvert som spillene identifiseres.
- Du står fritt til å identifisere spillene ved hjelp av googling og andre hjelpemidler, men ikke bruk «reverse image search» eller tilsvarende.
Her er bildene:
Hint: Exterminate!
Hint: Ekstremt populær musikksjanger i gamle dager, som nesten ingen hører på lenger. Bland det med en berømt tysk barokkomponist.
Hint: Begynner å bli lei av dette mytologiske vesenet nå. Lukter sikkert vondt av kjeften dens også.
Hint: TV-serie, som i en årrekke gikk på NRK og TV2.
Hint: Tidligere president i et asiatisk land, som er arrestert av ICC, gikk til krig mot en gruppe mennesker, som ga denne korrupte praksisen et synlig ansikt.
Hint: Latinsk ord som er en krysning av fornavnet til en kjent jedi og siste del av navnet til norsk barne-TV-hund.
Hint: Samlebetegnelse på firmaer som Apple og Goldman Sachs. Det er også en film med Bette Midler.
Hint: Populær sitcom fra 1962, men som aldri ble vist i Norge.
Hint: Teenage M _ _ _ _ M_ _ _ _ _ Ninja Turtles.
Hint: Tegnefilmhest blandet med en av mine favorittspillsjangere.
Skjermbilder er hentet fra Mobygames.
0!
Fire for min del. :)
Men så er det jo de hintene, da…
Tar 2, men det er basert på hint og hva jeg har sett på TV. Har ikke spilt noe av dette.
Ser frem til å se fasiten, for her var det ingen jeg kan navnet på. Søkke ta de har blitt vanskelig de quizene nå😮
Ai.. her var det mye ukjent,men med litt Googling og mimring (jeg så litt på nr 4).
Nr 4: Lov og rett i L.A (som serien het på norsk, eller L.A Law som den het på engelsk)
Nr 7: Big business
Nr 8: The Beverly Hillbillies
På både 7 og 8 hjalp hint bra.
Bra quiz uansett
Alt riktig her ja.
4. LA Law: The Computer Game
7. Big Busine$s – (Kult med dollartegn)
8. The Beverly Hillbillies
Tenkte først 10 var et av Arkania-spillene men med det hintet må det vel være Spirit of Adventure som jeg tror det het.
Det er riktig, ja. Spirit of Adventure. – Hesten Spirit + verdens beste spillsjanger, adventure games.
1: Dalek Attack
4: LA Law
5: Narco Police
6: Obitus
8: Beverly Hillbillies
Jepp, jepp! 4 og 8 har blitt svart på tidligere, men
1. Dalek Attack – Fra Dr. Who, og de sier ikke Exterminate bare en gang i den serien.
5. Narco Police – Filippinenes eks-president Duterte innførte en krig mot narkotika, som bare gjorde at mange politifolk begynte å selge den beslaglagte narkotikaen selv. De ble kalt Narco Police eller Ninja Police.
6. Obitus – Jedien OBI wan + bikkja labbeTUS.
Sålangt har vi:
1. Dalek Attack – Terje Høiback
4. LA Law: The Computer Game – Colastorm
5. Narco Police – Terje Høiback
6. Obitus – Terje Høiback
7. Big Busine$s – Colastorm
8: Beverly Hillbillies – Colastorm
10. Spirit of Adventure – Godsaker
De som mangler:
2. Et lærespill som kun kom til DOS, men fra en gammel utvikler som har mange spill på samvittigheten. Ser ut som det mest anerkjente er Killed Until Dead på C64.
3. Dette spillet burde vært med i Amiga-NM om Mobygames har noe de skulle sagt. Det kom også ut på TheA500 Mini. Så litt svakt av Amiga-gjengen her å ikke ta den enda.
9. John Bolton lagde coverkunsten. (Kunstneren, ikke politikeren). Litt vanskelig å finne ut om han lagde coveret til flere spill. Spillet virker forøvrig mer kjent på Amiga.
Nr 3: Dragon Lord / Dragon’s breath
Aldri hørt om denne, men hintet hjalp jo bra 😊
2. Rock and Bach Studio
9. Metal Mutant
Da var alle identifisert!
1. Dalek Attack – Terje Høiback
2. Rock and Bach Studio – Robert
3. Dragon’s Breath – Colastorm
4. LA Law: The Computer Game – Colastorm
5. Narco Police – Terje Høiback
6. Obitus – Terje Høiback
7. Big Busine$s – Colastorm
8: Beverly Hillbillies – Colastorm
9. Metal Mutant – Robert
10. Spirit of Adventure – Godsaker