James Pond er tilbake i ny spillsamling

System 3 bringer plattformspillene fra nittitallet til moderne plattformer.

Britiske System 3 feirer i disse timer at de har vært involvert i spillbransjen i 43 år, og selv om de ikke har vært like aktive i alle de årene er det en imponerende bragd at et uavhengig selskap har holdt det gående så lenge uten å enten bli lagt ned eller kjøpt opp.

James Pond 2 på Amiga. Vi antar Terje nevner Amiga-versjonen, så det er sikkert okay. Bilde: Mobygames.
James Pond 2 på Amiga. Bilde: Mobygames.

Nå har de en ny lansering på trappene, nemlig The Last Ninja Collection som skal slippes 27. november på Steam og snart også kommer til konsoll (antakeligvis er det et flagg som hindrer konsollversjonene i å slippes samtidig med PC-versjonen). Denne pakken har The Last Ninja-spillene, samt legendariske IK+, forgjengeren International Karate og slåssespillet Bangkok Knights.

Men utgiveren har mer på gang. Fredag kunngjorde de nemlig James Pond Legacy: The Pond is Not Enough, en samling med spill med plattformspillhelten James Pond i hovedrollen. Det mest kjente her er vel James Pond 2: Robocod, som leverte fargesprakende plattformaction og mange spennende ideer.

For oss Amiga-spillere var det også et av de mer vellykkede forsøkene på å lage en slags maskot-plattformer for systemet.

System 3 skriver ikke nøyaktig hvilke spill som blir med i samlingen (eller om «spin-offen» Aquatic Games er med), men sier vi får de originale spillene for SNES, Sega og Amiga. Noen slippdato har vi heller ikke, men pakken kommer til PC, PS5, Xbox og Nintendo Switch 2 (åpenbart er disse spillene for krevende for PS4 og Switch 1).

Under finner du en video der System 3 feirer seg selv, og inkluderer litt video fra samlingen. Det var forøvrig Millennium Interactive som ga ut disse spillene opprinnelig.

Legg igjen en kommentar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.