Deluxe-versjonen av det første spillet vi publiserte tilbakeblikk på.
Vi har et arkiv som strekker seg tilbake til 2015, som vel da betyr at mange av artiklene våre er retro i seg selv. I den kategorien finner vi tilbakeblikket på Star Fleet I: The War Begins, et romstrategispill i Star Trek-stil. Merkelig nok har Star Fleet-serien fått seg et nytt liv i de siste årene, med en kraftig oppgradering av DOS-oppfølgeren Star Fleet II.

Nå har det jommen dukket opp en Deluxe-versjon av Star Fleet på GOG og Steam. Dette er altså en forbedret versjon av spillet som ble laget rundt tusenårsskiftet. Det er en lang tekst om spillets historie på butikksiden, så den skal jeg ikke gjenta, men det virker i alle fall som utviklerne har hatt mye tid til å teste og justere spillet underveis.
Konseptet er det samme som i originalen, så les gjerne tilbakeblikket – eller hør cd SPILL diskutere et veldig likt spill ved navn EGA Trek i en tidligere podcast. Men poenget er altså å reise rundt i en del av verdensrommet for å renske det for fiender, uten å gå tom for ressurser underveis. Jeg syntes originalen var veldig artig, selv om jeg skjønner det ikke er for alle.
Her er en trailer: