Dette og mye mer får vi høre om når Spillegal tar for sine forsommerspill.
Den faste rutinen til Spillegal er blitt rotet til av en live-episode, og det har blitt litt ekstra lenge siden vi bare snakket om spillene vi spiller. Sindre tar ledelsen denne gangen, Nicholas og jeg henger oss på. Sammen tar vi en prat om spillene som har oppholdt oss de siste seks ukene.
Dune: Awakening-utgivelsen
Sindre er ansatt i Funcom og har jobbet med det nye Dune-spillet de siste to årene. Spillmedier verden rundt har dekket grundig hvordan spillet er å spille, så Sindre gir oss heller et unikt innblikk i hvordan lanseringen og mottagelsen av et nytt MMO oppleves fra innsiden. En lansering som må kunne sies å ha gått over all forventning. Dune blir forøvrig også spilt av flere Spillegal-medlemmer, så det blir nok snakket mer om selve spillet i kommende episoder.
Rainbow Six Siege X

Dune var ikke den eneste nye lanseringen. Nicholas, Sindre og flere andre i Spillegal-samfunnet har spilt Rainbow Six Siege fast i ti år, og spillet er fortsatt aktivt med stadige oppdateringer. Rainbow Six Siege er et lagbasert førsteperson skytespill der to lag kjemper mot hverandre. De bytter på å ha mål å utføre mens det andre laget skal forhindre dem i å klare det. Gjerne ved å bare utslette det andre laget.
Denne siste store oppdateringen gjør mer enn å legge til en X på tittelen, grunnspillet er nå blitt gratis å laste ned og spille. I tillegg er det gjort en del grafiske oppdateringer, og det er lagt til noen nye mekanismer. Sindre har vært opptatt med sitt hos Funcom, så Nicholas tar oss gjennom hvordan denne lanseringen har gått.
City of Voices (demo)
Om man har fulgt med på Spillegal så har man kanskje fått med seg at redaksjonen er glad i deduksjonspill, som Golden Idol-serien. En av utviklerne av Golden Idol har laget et nytt deduksjonspill som heter City of Voices, og på mange måter så er de to spillene ganske like hverandre. Selve spillsystemet ligner, man har et scenarie frosset i tid der man kan klikke rundt på jakt etter ledetråder. Og så skal man sette sammen ledetrådene til en fasit på mysteriet. Nøttene er like utspekulerte og krevende som i Golden Idol-serien, så man får litt å bryne seg på. Det er kun en demo ute, og datoen for selve lanseringen er ikke bestemt. Men demoen er nok til å gi en del gode inntrykk å snakke om i podcasten.
Ellers i episoden så snakker vi også om disse spillene:
- The Lemurian Phoenix (Rise of the Golden Idol DLC)
- Blue Prince
- The Evil Within
- Cocoon
- Skogdal
Her kan du høre episoden:
Om du har tilbakemeldinger så send oss gjerne dem på e-post: hets@spillegal.no, eller skriv i kommentarfeltet under denne artikkelen.