Anette fra cd SPILL har tegnet motiver fra både kjente og ukjente spill.
Julen er ikke bare en tid for tilbakeblikk på året som har gått, men også quiz. Vi har derfor fått ti bilder, og skal frem til en spilltittel for hvert av dem. Alle bildene er i dette tilfellet tegnet eller malt av Anette «Dr. Bobledrage» Jøsendal fra podcasten cd SPILL.
cd SPILL er en PC-fokusert podcast, så alle disse spillene stammer fra Windows eller DOS. Men de kan godt ha kommet ut på flere plattformer også, og til og med være mer kjent fra disse, så uansett hva du eventuelt er kjent med kan det godt tenkes du klarer noen av spillene. Og mens de fleste er gamle, kan det finnes unntak. Motivene er typisk hentet fra boksene, men noen av spillene var ikke nødvendigvis så lett å få fatt i via fysiske forhandlere i Norge.
Regler og praktisk info:
- Svarene postes i forumtråden, men ikke i dag (fredag). Dette for å gi så mange som mulig tid til å prøve seg.
- Vi gjentar: Ikke post spilltitler i forumtråden før midnatt!
- Men post gjerne en tilbakemelding om hvor mange spill du kjenner igjen før den tid.
- Fasiten kommer også i forumtråden, etter hvert som spillene identifiseres.
- Du står fritt til å identifisere spillene ved hjelp av googling og andre hjelpemidler, men ikke bruk «reverse image search» eller tilsvarende.
Her er bildene:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Lykke til! Fasiten blir nok etter hvert klar i kommentarfeltet.
Vil du ha flere utfordringer? Her finner du alle fredagsquizene vi har publisert!










Kanskje en 6stk jeg har en ide om😄
Tar nok seks av dem jeg også.
1. Hitchhikers Guide to the Galaxy. Ikke spilt, men hørt lydboka opplest av forfatteren.
2. Out Run.
3. Mortal Kombat.
4. Zaxxon.
8. Mener den fulle tittelen er noe sånt som «Track and Field presents the Need for Speed».
9. 7th Guest, men denne har vel blitt nevnt.
Tenker også 10. må være Micro Machines eller noe slikt, men klarer ikke å bekrefte det i farten.
1. Riktig
2. Riktig
3. Riktig
4. Riktig
8. Riktig. Men er vel Road and Track
9. Riktig
10. Nope
Nr 6 er nå det fantastiske pek og klikk spillet Toonstruck. Har fremdeles de 2 cd skivene spillet kom på hjemme😄
Nr 9 er det etter min mening overhypa dritt spillet 7guest. Så mye styr rundt det spillet når det kom, men så viste det seg bare å være et glorifisert banalt booring puzzlespill med fmw. Kjøpte også the 11hour, det ble aldri fullført😂
6 stemmer det
Velger å ikke kommentere på den ranten om nr 9 😅
1 Hitchhikers
2 OutRun
3 Mortal Kombat
4 Zaxxon
8 Need for Speed
9 7th guest
10 Ignition
Stemmer dette vettu
5 må vel være Panzer General
Det er riktig. Trodde egentlig den kom til å bli gjetter før flere av de andre her. Men jaja. Da er det bare nr 7 igjen
Nr 7: The Neverhood ?
Ikke det heller.
7.boppin’
Der vettu! Da var alle besvart!
Jeg syntes jeg hørte en fugl i granevangen rope ‘apogee, apogee’, og da slo det i meg som et lyn!