Da Batman kom tilbake med et smell

Spæll tar for seg tidligere verdensrekordholder Batman: Arkham Asylum i ukens episode.

Batman har fått noen gode spill i årenes løp, inkludert Spillhistorie-favoritt Batman: The Movie på blant annet Commodore 64 og Amiga. Men Batman: Arkham Asylum satte en helt ny standard for spill basert på den kappekledde korsfareren, og superhelter generelt – det var faktisk lenge oppført i Guinness Book of Records som tidenes mest kritikerroste superheltspill.

Passende nok var det oppfølgeren, Batman: Arkham City, som overtok rekorden.

Batman: Arkham Asylum er et mørkt og voksent tredjepersons actioneventyr satt til det berømte asylet som blant annet huser Jokeren og Harley Quinn når de ikke er på frifot og skaper trøbbel. Skjønt de skaper åpenbart trøbbel bak murene også, derav spillet. Det ble utviklet av britiske Rocksteady Studios, og gitt ut av Eidos i 2009.

I ukens episode av podcasten Spæll har Adrian fått med seg Ralf William Nummelin fra Sidelinja og Jostein Hakestad fra Rad Crew for å nøste opp i alle ledetrådene og komme til bunns i situasjonen rundt denne klassikeren. Hør episoden her:

Legg igjen en kommentar

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Finn ut mer om hvordan kommentardataene dine behandles.