Test demoen av dette nye rollespillet.
Underkeep er et nytt førstepersons rollespill laget i samme stil som klassikerne Eye of the Beholder, Lands of Lore og Dungeon Master. Og som alle med litt livserfaring vet, er det en stil som funker svært godt. Bare spør Legend of Grimrock!

Nå har den erfarne indie-utvikleren Rake in Grass funnet ut at de skal prøve seg på sjangeren, og resultatet er et spill som heter Underkeep. I forbindelse med Steam Next Fest har de sluppet en demo, som har fått mye positiv oppmerksomhet.
Som spillene det er inspirert av, lar Underkeep deg sette sammen en gruppe helter som du så tar med ut i miljøer sett fra førstepersons synsvinkel. Du kan tenke deg at disse er lagt opp som todimensjonale spillkart inndelt i ruter, som du kan navigere mellom. Her finner du skjulte hemmeligheter, skatter og selvsagt rikelig med monstre som må overvinnes. Utforsking skjer i sanntid, mens kamp er turbasert.
Rake in Grass lover at i tillegg til å ha hentet inspirasjon fra klassikerne har de gjort mye for å modernisere opplevelsen. Du får også hjelp av en automatisk kartleggingsfunksjon, heldigvis med muligheten til at du selv kan legge inn markører.
Ta en titt på traileren:
Frister det forresten med et spill i omtrent samme gate som allerede er ute? Dungeon of Dragon Knight har sine problemer, men reddes av utforskingen og gåtene.
Oppdatering: Opprinnelig skrev jeg at spillet var i sanntid, da jeg antok dette basert på hvordan spillene det er inspirert av fungerer. Men det er ikke riktig. Artikkelen er nå oppdatert.